Mersin araç yazılımı - Mersin Chiptuning EGR Temizliği                                                                         

 

Mersin araç yazılımı - Mersin Chiptuning  EGR (Exhaust Gas Return) Eksoz gazı geri çevrim sisteminın kısaltmasıdır.

 

Mersin araç yazılımı - Mersin Chiptuning Motorların NitrojenOksit gazı salınımını azaltmak adına gelitirilmiş ve hemen her motorda uygulanmıştır. Sistem, yanmış eksoz gazını tekrar motora çevirmek ve motorun soluduğu temiz havayı bozup yanma kalitesini düşürme prensibiyle çalışır. Sadece motor rolantide ve düşük devirlerde, yani siz güce ihtiyaç duymuyorken devrededir. Gaza biraz fazla basıltığınızda veya 2000-2500rpm i geçtiğinizde tamamen kapanır..

 

Mersin araç yazılımı - Mersin Chiptuning Bu sistemin en büyük handikapı tekrar motora soktuğu yanmış eksoz gazı ile Motorun karter havalandırmasından gelen yağ buharı birleşip Emme manifolduna çamur kıvamında Karbon birikimi oluşturmasıdır.. Bu karbon birikimi kalitesiz akaryakıt ve motor yağı kullanımı sonucu çok daha fazla olabilir. Ve zamanla motor hava alamaz boğulur.

 

 

 

Bu durum, günümüz gelişmiş dizel motorların Elektronik EGR Valflerini hızla bozar.

 

 

 

Bu valfler pahalı parçalardır ve sık sık değiştirmek kullanıcıya külfet oluşturur. Şu sıralar servisler ve sanayilerde sık sık EGR Valfi değişim operasyonları görüyoruz. 

 

Mersin araç yazılımı - Mersin Chiptuning 

ile EGR sisteminin çalışması, anlatılan sorunlar göz önünde buludurularak optimize edilebilmektedir. Böylece Bozuk denilen ama aslında çalışmaya devam edebilecek EGR Valflerini kurtarabilmekteyiz. Yada çalışmasını sonlandırıp yani EGR Temizleme denilen uygulamayı gerçekleştirebiliriz. Böylece motordaki kurum oluşumu durur veya yaşadığınız EGR arızasından VALF i değiştirmeden kurtulursunuz.. 

Megachips araç yazılımı 

Batıkent Mahallesi 26130 sokak No : 19 / A Yenişehir MERSİN

Tel: 0506 763 99 99